Upadłość konsumencka dla szarego Polaka

Upadłość konsumencka pozyskała w minionym okresie duże zainteresowanie ze strony ludzi zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

Wedle bowiem ekspertów z branży finansowej i prawniczej w obecnej chwili jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Sporo osób (w szczególności tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest kliknij na stronę dla nich właściwym rozwiązaniem.

No cóż, na tak postawione pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (warto, bowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją dobytku, jaki posiada dłużnik w celu spełnienia żądań wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *